Soutěže družstev již sice dávno skončily, ale bakovští hráči nezahálejí.

O:

jsem již informoval.

Nyní proběhla naše hlavní letní akce – Open Klatovy 2018

Zúčastil se ho rekordní počet bakovských šachistů – 9. Zavítali jsme do nového penzionu Kalista, asi 9 km od Klatov a na zápasy jsme se dopravovali převážně na kole. Ubytování výborné, podmínky pro šachovou přípravu ideální.  Spokojenost – asi ho využijeme i příští rok.

Turnaj A – hrál Jirka Kadeřábek, Petr Hulín, Martin Richter a Honza Paldus – nehrajícím maskotem a odpovědnou osobou za špatné výsledky – byl Lachtan

Turnaj B – hrál Pavel Švejdar, Brada (Zdeněk Malík) a poprvé i 3 mláďata (Jakub Beran, Péťa Švejdar, Šimon Šťastný) – suport týmu zajišťovaly Zuzka a Zdeněk – atmosféru turnaje nasával Matěj Šťastný.

Turnaj měl vysokou účast a hlavně značnou kvalitu. Vždyť mnohonásobný vítěz GM Neumann skončil až na 7.místě. Vítězem turnaje se stal nejvýše nasazený Polák IM Kryzanowsky Marcin (2473), před FM Davidem Výprachtickým a IM Jaroslavem Burešem – všichni získali 7 bodů.  Již tradičně se v turnaji objevovali mladí talenti ať již např. Jakub Seemann z Polska (10 let, elo 1814, ale zisk 5 bodů – 34.místo hned za IM Josefem Juřkem nebo v turnaji B Václav Finěk – 8 let elo 1763, ale se sedmi body 4.místo v turnaji B.) http://chess-results.com/tnr345538.aspx?lan=5&art=1&rd=9

Turnaj A se z našich povedl jen Honzovi Paldusovi – sehrál několik pěkných partii, získal 4 body a skončil na 65.místě (88 nasazený a hlavně si připsal pěkných +38 elo bodů). Nejlepší z našich byl Jirka Kadeřábek, který  obsadil 53. místo (33.nasazený a odepsal 17 elo bodů) I on pamatuje na turnaji lepší výsledky než uhrané 4 body. Mé ambice byly skromné – neztratit moc, což se jakž takž povedlo.  Martin Richter 69. místo (53.nasazený) 3,5 bodu a mínus 25 elo bodů. Škoda posledních dvou partií se slabšími soupeři. Obě se daly vyhrát, ale již scházely síly a bojovnost. Petr Hulín hrál v Klatovech opět po mnoha letech. Již v prvním kole ztratil remízou s Honzou Paldusem a v podobných výsledcích pak i pokračoval. Závěr turnaje vypustil a odremizoval  ho. Stává se tak žhavým kandidátem na skokana roku: 85.místo (42.nasazený) 3 body a mínus rekordních 80 elo bodů.

V turnaji B nás potěšili naši mladí. Byla to jejich první účast na podobném turnaji a hned s pěkným výsledkem všech:

1. Šimon Šťastný5 bodů (136 nasazený) výkon 1497
  2. Jakub Beran4,5 bodu (124 nasazený) výkon 1686 (kromě šachové práce si bude muset ještě zopakovat zásady bezpečné jízdy na kole)
  3. Švejdar Petr4 body (128 nasazený) výkon 1455 (škoda prohry v posledním kole)

S turnajem (i když ne s vlastním výsledkem) byl spokojen i jejich trenér:

1. Pavel Švejdar4 body (49.nasazený) -34 elo bodů a náš debutant
  2. Zdeněk Malík3,5 bodu (120.nasazený) výkon 1391.

Celkem hrálo v turnaji B 146 účastníků a zvítězil v něm David Novotný (1715) z TJ Kobylisy, před Janem Kastnerem (1930) z Dobrovice a Eliškou Vavřínkovou (1746) z ŠK Lokomotiva Brno – všichni získaly shodně 7,5 bodu. http://chess-results.com/tnr345538.aspx?lan=5