Stará Boleslav 2019

čtvrtý kvalifikační tur. KPŽ „Stará Boleslav“ výsledky starší (Beran, Šťastný), mladší fotografie

Šest mladých bakovských šachistů se v sobotu 16.února zúčastnilo čtvrtého kvalifikačního turnaje Krajského přeboru žáků v praktickém šachu.

Pro připomenutí: kvalifikačních turnajů se hraje v našem regionu celkem sedm za sezónu (jedním z nich je i Bakovský Rákosníček). Sčítají se čtyři nejlepší výsledky ze všech sedmi turnajů součtem získaných GP bodů. Do finálového víkendového Krajského přeboru, který se bude letos hrát na Mělníku se probojují zpravidla 3 nejleší ve své věkové kategorii za každý region. Kraj se skládá z pěti regionů. Region SA – Příbram, SB – Kladno, SC – Mladá Boleslav, SD – Polabí a SE – Benešov. Z Krajského přeboru je možné postoupit na Mistrovství Čech, Mistrovství republiky, Mistrovství Evropy, EU a Mistrovství světa. Za sezónu 2017/18 (loňský kvalifikační cyklus) postoupili Jakub Beran a Marta Beranová na listopadové Mistrovství Čech a dál se probojovala Marta, která nás v březnu bude reprezentovat na Mistrovství republiky v kategorii D10-dívek do 10 let. Doba trvání celého postupového cyklu vysvětluje to, proč letos např. naši dvanáctiletí a loni jedenáctiletí hrají v kategorii čtrnáctiletých – než by prošli celým cyklem postupů od regonální kvalifikace až na MS, byli by na MS minimálně třináctiletí a na MS se musí vejít do své aktuální věkové kategorie – tzn. HD14.

Zpět ke Staré Boleslavi. Tam jsme byli úspěšní v kategorii HD14, kde Kuba Beran získal zlatou medaily a Šimon Šťastný stříbrnou. Ostatním se již tolik nedařilo, až na Martu Beranovou, která splnila očekávání a před Mistrovstvím republiky jí stoupá forma.

V turnaji starších (společná kategorie HD14+16) získal Kuba celkově třetí místo a Šimon čtvrté.