Klatovy 2016

Ve svátečním týdnu 2 .-10. července se v Klatovech uskutečnil již 24. ročník tradičního šachového turnaje „O pohár města Klatov“.

Klatovy jsou krásné historické město s mnoha pamětihodnostmi, malebným okolím, foklorním festivalem a výstavnou poutí, které vychází na turnajový týden a neumožní hráčům nudit se.

Dlouholetou pravidelnou bakovskou účast letos zopakovali: Martin Richter, Pavel Švejdar, Honza Paldus sach.tydenik2016 a Jirka Kadeřábek. Pravidelně příjemný režim dopoledních mimošachových aktivit, poledních siest, odpoledních partií a večerních analýz s občerstvením většinu z nás dostal do hrací pohody a výsledky splnili víceméně naše očekávání.

Jirka Kadeřábek (5/9 bodů, 36. místo z 92) a Martin Richter (4/9 bodů, 67 místo z 92) se v A turnaji dlouho rozehrávali a až uspokojivé výsledky v druhé půlce turnaje jim zajistili výsledky, které zůstali už opravdu jen krůček pod vytyčenou laťkou.

Honza Paldus hladový po skalpech silných soupeřů a z toho vyplývajících ELO bodů nasadil v A turnaji taktiku kalkulovaných výsledků a ta mu vyšla. Po několika porážkách se mu podařilo pár dravců s vyšším ratingem přehrát, několik zremizovat a ve výsledku slušných 3,5/9 bodů a 72.místo z 92 jej posunulo o pár ELO bodů výš.

Jediný bakovský zástupce v B turnaji Pavel Švejdar si potvrdil, že hraje lépe, než napovídá jeho ELO a s výsledkem 5/9 bodů a 40.místo ze 108, kdy vždy hrál s papírově silnějším soupeřem, byl více než spokojený.

Turnaj potvrdil svou avizovanou výbornou úroveň, příjemnou hrací pohodu, organizaci, zázemí a obecně týdenní dovolenkový formát, jako ideálně strávený letní týden. Pestrý, neustále Honzou vtipně glosovaný každodenní program všechny účastníky uspokojil a již se těšíme na příští 25. ročník.

http://chess-results.com/tnr220957.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE&wi=821

A

http://chess-results.com/tnr220959.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE&wi=821

B

Klatovy_2016.xls

IMG_1461