Podzimní soustředění Rybínovy boudy 2016

O tomto víkendu 21.10.-23.10. proběhlo tradiční podzimní soustředění. Po asi 8-mi letech jsme se vrátili na chatu k Rybínovi do Rokytnice nad Jizerou (pro znalé historie – heslo kotel). Přivítalo nás chladné počasí a spoluobyvatelé chaty, kteří zde zapíjeli Pepu pátého.

Od šachů nás to neodradilo a v pátek probíhaly bleskovky a Holanďany dlouho do sobotního rána. Největší pokrok zaznamenal Radek, který nám všem na vztek už v bleskovkách skoro nepadal a snad se mu zalíbili i Holanďané (a pak, že převýchova nefunguje).

Sobotní ráno začalo tréninkovou lekcí pro mládež a pak jsme již vyrazili na oběd na Dvoračky. Oběd byl skvělý a následný sestup do Harrachova nás dokonale provětral. V Harrachově jsme navštívili MČR mládeže, kde v kategorii do 12 let bojuje i náš Jakub Beran. Zahájil vítězstvím, snad mu to vydrží i v dalších kolech. Návštěva u „Burdů“ nás inspirovala k možná novému místu pobytu. Hezká chata přímo v centru Harrachova za 2000,- Kč na den mimo sezónu je zajímavá nabídka. Díky vstřícnosti Romana a Vaška Lochmana jsme nemuseli šlapat zpět kopec až k naší chatě. V akci „uprchlíci“ nás pick-up vyvezl až nahoru a unikli jsme tak letošnímu prvnímu sněhu i nepřízni počasí. Večer jsme pak pokračovali v šachové i nešachové činnosti. Zvláště Honza do pozdních ranních hodin ukazoval hostům své šachové umění a trpělivě vysvětloval záludnosti šachové hry.

 

Celkem se o víkendu prostřídali: Pavel Švejdar, Lukáš Flek, Honza Paldus, Martin Richter, Radek Vacek (který v sobotu emigroval ke GROPu), Vašek Lochman a naši junioři Péťa Švejdar a Šimon Šťastný. Největší srdcař je ale Imrich. Aby získal pomyslnou čárku za účast, neváhal v sobotu vyrazit do Rokytnice, dojel až k chatě a protože nechtěl řešit parkování, poté co se pokochal pohledy na mlhou zahalené Krkonoše opět odjel domů. Tomu říkám obětavost.

Fotky z akce naleznete zde: https://goo.gl/photos/Ztuhz115muopnUa68

p1160700

Martin