2.kolo soutěží družstev

Ve druhém kole jsem již zaznamenali první ztráty:

Bakov A rozdrtil ve 2.lize B Ústí nad Labem poměrem 7:1. Dvě remízy a 6 vítězství.

Bakov B hrál doma s Kostelcem n.Č.Lesy. Na první šachovnici zaskakoval při neúčasti Maláče a Joukla Luděk Švejdar, ani to však nepomohlo. Na prvních 3 šachovnicích jsme nezískali ani půlbod.Za stavu 3,5:3,5 dohrával Jirka Blažek. Partie byla otevřená, nakonec se štěstí po hrubé chybě Jirky přiklonilo k soupeři.

Bakov C nastoupil s 2 žáky. Brandýs B přivezl silný tým, kterému naše C-družstvo podlehlo 1,5:3,5. Škoda jen, že naši mladíci tentokráte nekladli skoro žádný odpor a po půlhodině již soupeř vedl 2:0.

Výsledky jsou již k nahlédnutí na: http://db.chess.cz/soutez.php

Martin R.

Ahoj, ještě připojím stručnou reportáž ze zápasu Ačka,
nejdříve jsem lehce zkomplikoval dopravu, protože jsem uvěřil Vláďově navigační radě a „jižní čtyřka“ začínala s 15ti minutovým mankem na hodinách,
což bylo od soupeřů sportovní, protože skutečné zpoždění dělalo 30min. Nicméně partadoxně jsme všichni rozehráli docela dobře, Martin Bargel proti Liboru Choholovi a ševeningenu (asi) ultraagresivně s nástupem veškeré pěchoty na královském křídle, Vláďa Křivánek lehce pasivně ale pevně černými s Tomášem Honsem, Já jsem nepřemýšlel o nesmrtelnosti brouků a rozehrál BenOni s Janem Pavelkou a Jarda
„nachytal soupeře Pavla Chrze v boční variantě francie transponované do sicílských schémat. Mezitím Pavel Mudra stál naprohru s Danielem Kotkem, Jirka Kadeřábek se s Jaroslavem Říhou orientoval lehce lépe, pan Joukl komplikoval černými život Ivanovi Hrabalovi a Imrich stál dobře s Petr Němcem.
Já jsem kombinoval do výhry, ale osud byl tentokrát proti, získal jsem pouze blbě uplatnitelného pěšce s blbým časem a vzhledem k tomu, že všichni ostatní stáli pěkně, včetně reinkarnovaného Pavla, jsem se rozhodl „vysrabovat“ a přijmout nabízenou remis. Krátce poté mi moje zbabělé rozhodnutí zlegimitizoval Jirka, Martin, Vláďa (přišel o pěšce a posléze získal kvalitu), Imro a pan Joukl, Jarda mezitím neuplatňoval a ještě tratil pěšce, Pavel pomalu uplatňoval, až uplatnil. A Jarda udržel.
Omlouvám se za případné překlepy a chabou znalost zahájení.
Celkově i s cestou jsem na zápase strávil 12 hodin, někdy mi chybí okresní přebor.
))
Šachu zdar.
Petr Hulín