3.kolo soutěží družstev

V třetím kole jsme zaznamenali první velké překvapení. Naštěstí v náš prospěch.

 

Bakov A hrál ve 2. lize doma se silným Jičínem. Soupeři naštěstí na poslední chvíli vypadl jeden hráč, takže přijel v sedmi. Přesto to nebyl vůbec snadný zápas a výsledek 5,5:2,5 v náš prospěch jsme vskutku nečekali. Poprvé naplno bodoval i Jarda, tak už to snad bude takto pokračovat i nadále. Po třech kolech tedy Bakov vede s plným bodovým ziskem 2.ligu!

 

Bakov B jel na půdu nepříjemných Sendražic. Nebyla to jen zima v hrací místnosti, která nás trápila. Soupeř byl houževnatý. Strategie byla jasná, udržet předek zvítězit na prostředních šachovnicích a neztratit vzadu. Jenže p.Joukl nestačil na Jiřího Groha, Petr Maláč nenašel cestu jak vyhrát lepší pozici a Tesík se sice dlouho bránil, ale neubránil, takže na prvních 3 deskách jen 0,5. Mě se povedlo brzy vyhrát a Tomáš Buriánek stál na výhru (i když nás pak ještě dlouho napínal) Petr Garšic do soupeře bušil, ale bez většího rizika nebyla vidět cesta jak soupeřovu obranu rozloupnout. Jirka to na 7.šachovnici dal brzy za remis, takže vše záviselo od výsledku Honzy na 8.šachovnici. Ten hrál poslední 3 tahy do 40ti tahové kontroly s minutou na hodinách a místo vyčkávacích tahů zvolil oběť figury, leč matematika zafungoval ve prospěch soupeře – figura v tahu. Honza však vzápětí využil chyby soupeře, našel vyhrávající tah a získal věž. Výhodu již pak pohodlně uplatnil.

Takže těsné vítězství 4,5:3,5

Bakov C jel v regionální soutěži do Lysé jen se čtyřmi hráči. Kde jsou všichni hraní chtiví členové? I naše C-družstvo ale zabojovalo a odvezlo si remízu 2,5:2,5.

 

Výsledky všech družstev najdete na http://db.chess.cz/soutez.php