4.kolo soutěží družstev

Čtvrté kolo soutěží družstev přineslo napínavé zápasy:

Bakov A jel do Teplic a po dramatickém boji zde zvítězil 4,5:3,5. Jirka Kadeřábek a Vláďa Křivánek zvítězili, Petr Hulín má vynikající sezónu a také přidal celý bod. Pavel Mudra na první desce remizoval a půl bodem přispěli i Jarda Záhorbenský a Lucka Jínová.

Stále tedy vedeme druholigovou tabulku a k jistotě záchrany by nám měla stačit ještě jedna výhra.

Bakov B jen remizoval s Poděbrady A 4:4. Tentokráte jsme se museli obejít bez posil na prvních šachovnicích, takže naši první desku hájil až 5.psaný Martin Tesař. Zápas začal výhrou Tomáše Buriánka – opět výborný výkon a s přehledem celý bod. V tu chvíli už ale měl Lukáš Vaníček na druhé desce o figuru méně a směřoval k prohře. Tak se i brzy stalo. Jirka Blažek měl jasně vyhranou partii, soupeř napřed odevzdal 2 figury za věž a Jirka mu tvrdě atakoval krále. Ale ani plus 3,5 podle Fritze Jirkovi nestačilo. Nekorektní obětí ztratil výhodu a brzy i partii. Situace začala být vážná, zvláště pak, když Honza Paldus z pozice kde Fritz ukazoval plus 1,5 postupnými výměnami převedl hru do horší koncovky, kde nespočítal jednoduchá tempa a prohrál. Ivan Novák z mírné výhody vytěžil jen remízu a tak jsme prohrávali 1,5:3,5. velký výkon předvedl na první desce Tesík. Soupeře přehrál a oživil naše naděje. Mě se povedlo po slabším zahájení získat figuru za 3 pěšce, ale uplatnění této výhody nebylo snadné. Zvláště když jsem v 39.tahu opovrhnul možností vyměnit věže. Petr Garšic postupně uplatnil získaného pěšce a srovnal tak stav na 3,5:3,5. Já jsem pokračoval v partii, kde soupeř přešel k opakování tahů, vzhledem k tomu, že jsme oba již hráli na minutě jsem remízu přijal, ale Fritz to hodnotí plus 2 pro mě. Zbytečné obavy, ale nechtěl jsem riskovat, že volného h pěšce soupeře už nezastavím.

Bakov C měl snazší situaci. Soupeř Nymburk D přijel jen ve třech a tak stačilo zbylé tři partie jen remizovat. Tak se i stalo a Pavel Švejdar, Martin Pelant a Lukáš Flek si připsali po půl bodu. Celkem tedy vítězství 3,5:1,5