5.kolo soutěží družstev

Krátký komentář k 5.kolu soutěží družstev. Sám jsem byl tento víkend mimo republiku a tak mám jen zprostředkované informace.

Bakov A bojoval o první místo v soutěži s hlavním favoritem Unichess B. Prohra 3:5 není ostuda. Výhra Pavla Mudry je určitě cenná. Škoda že se některá z divokých partii neotočila v náš prospěch. Komentář soupeře k tomuto zápasu si můžete přečíst zde. http://www.unichess.cz/becko-konecne-v-cele-2-ligy-b/

Bakov B nastoupil ve značně slátané sestavě v Dobrovici s jejich B-družstvem. Musím říci, že mě přístup k tomuto zápasu hodně zklamal. Děkuji všem, kteří nastoupili, ostatní ať se sami nad sebou zamyslí, jestli důvody proč nenastoupili byly tak závažné. Zápas skončil remízou 4:4, kde v dohrávané poslední partii mohl Imrich podobně jako já v minulém kole rozhodnout. Remíza však stačila jen na celkovou remízu v zápase.

Bakov C hrál rovněž v Dobrovici s jejich F-družstvem. Podlehl 0,5:4,5, když jedinou remízu získal Lukáš Flek. Proti družstvu starých pánů nastoupil 3 naši žáci. Jak ukázal výsledek zápasu, mladí na ostřílené harcovníky ještě nestačí, i když podle ela nebyli horší. Je fajn, že je ale zápasy v soutěži baví. Příští rok už to může dopadnout obráceně.

 

Po podzimní části tak může A-družstvo hlásit úkol téměř splněn. B-družstvo je i přes četné ztráty stále na dostřel. Na vedoucí Říčany C ztrácí 3 body a Bakov C prověřuje mladíky bojem a je průběžně na 7.místě.

 

Přeji všem příjemné prožití Vánočních svátků, v novém roce jen správné tahy a doufám, že se s mnohými z vás potkám 26.12.2016 na našem tradičním bleskovém turnaji v restauraci Beseda.

M.Richter