Základní kolo krajského přeboru žákovských družstev Čelákovice 7.1.2016

Bakovské žákovské družstvo ve složení:

  1. Beran Jakub
  2. Švejdar Petr
  3. Šťastný Šimon
  4. Holubec Matěj
  5. Landa Vojtěch
  6. Landová Hana

se již potřetí zúčastnilo žákovské soutěže družstev. Kromě toho, že jsme ujeli bakovskému výpadku plynu a nebezpečí umrznutí, opět jsme dokázali rostoucí sílu družstva. Velkou změnou proti předchozím ročníkům bylo to, že jsme již schopni držet rovnocené partie bez závažných chyb, a zkušenější soupeři nás přehrávají až v koncovkách. Takže celkově spokojenost.

V prvním kole jsme podlehli staršímu a zkušenějšímu týmu Autoškody MB, se kterým jsme bojovali do posledního dechu, ale neuhráli bohužel ani zasloužený čestný bod.

V druhém kole jsme nastoupili proti dalšímu silnému družstvu Sokola MB, které ale doplatilo na absenci dívky a po výhře Šimona Šťastného nad Petrem Podlipským a překvapivé výhře Matěje Holubce nad Davidem Hyblerem protivníkům již nestačil k výhře tandem Švejk/Maronczak na prvních dvou deskách a udrželi jsme remízu.

Třetí kolo proti favorizovaným Čelákovicím A se nám nedařilo a remíza Jakuba Berana a Šimona Šťastného byly nedostatečnou náplastí na utrpené šrámy.

Čtvrté kolo proti nejslabším Čelákovicím B jsme si spravili chuť – vyhráli 2:4, a rozjetí v posledním kole se stejným skóre přehráli i Brandýs nad Labem.

Celkové 4.místo přesně odpovídá výkonosti našeho družstva.

 

http://chess-results.com/tnr256855.aspx?lan=5