7.kolo soutěží družstev

V sedmém kole bojoval  Bakov A o definitivu udržení se v soutěži. Soupeřem mu byli Litoměřice, které museli zahájit záchranářské práce. Proto také přijeli v nejsilnější sestavě.  Na 6. i 7. šachovnici měli hráče s elem přes 2200. Naše A-družstvo ale zabojovalo a uhrálo cenou remízu 4:4. Která nás přiblížila k záchraně a soupeřům udělala těžkou hlavu, protože se 4 body jsou na posledním místě. Z našich vyhrál Bargel a Kryšpín, kapitán měl tedy šťastnou ruku při nasazování hostů.

Bakov B odjel do Kutné Hory, která rovněž musí pracovat na záchraně v sestavě, která dávala tušit, že musíme zabrat na předních šachovnicích. To se také povedlo. První 4 desky skončili skórem 3,5:0,5 když Petr Maláč s pěšcem víc jistil výhru družstva. Pan Joukl krásně přehrál soupeře, který silně toužil po remíze. Petr Maláč remizoval z mírně lepší pozice, mě se povedlo vyhrát na čas, když na šachovnici jsem měl již slušnou výhodu, nicméně jsem nastupoval s horečkou a byl jsem rád, že mě soupeř ušetřil dokazování poziční výhody. Petr Garšic přesvědčil soupeře, že platí, že 2 věže jsou víc než dáma.

Bohužel jsme soupeři další bodové zisky darovali. Jirka Blažek měl vyhranou partii, ale nenašel cestu k výhře, jednotahově ztratil pěšce a byl nakonec rád za remízu bez dalšího trápení. Honza postavil pevnou ale neperspektivní pozici, kterou udržel. Ivan Novák stál dlouho na výhru. V průběhu partie nenašel jednoduchou kombinaci s dvojúderem na vidle a pěšce a v následné nepřehledné pozici partii ztratil. Největším smolařem byl asi Olda. Celou partii stál s bílými lépe, v přechodu do koncovky se pozice vyrovnaly a soupeř měl dokonce navrch. V samém závěru již v remizové pozici si Olda neuvědomil, že už není žádný další přídavek a prohrál na čas. 3 body za výhru 4,5:3,5 jsou doma, ale skóre nás může ještě velice mrzet.

 

Bakov C nastoupil proti AŠ MB C. Bakov C prohrál 1,5:3,5 když bodovali Flek a Pavel Švejdar.