Stará Boleslav 2017

V pořadí čtvrtý kvalifikační turnaj na finále Krajského přeboru žáků v praktickém šachu se konal v sobotu 4.2. již tradičně ve Staré Boleslavi.

Bakovská účast byla vzhledem k marodce a lyžařské konkurenci nižší, o to ale úspěšnější.

V turnaji mladších získal druhé místo a první místo ve věkové kategorii Petr Švejdar, kdy nestačil jen na vítěze kategorie, který je ale z jiného regionu, a triumf nám přijel vyfouknout. 5,5 bodu ze sedmi.

Šimon Šťastný se bohužel opět nedočkal úspěchu na bedně a po nečekané ztrátě bodu s Petrem Kolmanem v prvním kole a prohře s vítězem turnaje získal stále výborné páté místo. 5 bodů ze sedmi.

Petr Kolman sbírá zkušenosti a skončil jako 20. nasazený 19. se třemi body.

Jakub Beran nemá ve své kategorii konkurenci, takže nastupuje v kategorii starších, a i ti s ním mají potíže. Jako čtvrtý nasazený skončil se čtyřmi body na čtvrtém místě a druhý v kategorii H14 za letitým rivalem Janem Peckou z Brandýsa.