8.kolo soutěží družstev

V osmém kole nastoupil  Bakov A  v silně oslabené sestavě proti Sokolu Mladá Boleslav.  Upřednostnili jsme Bakov B, který čekal těžký zápas s Kolínem. Dostal volno i Jarda Záhorbenský, který nastoupil v KSB za AŠ Mladá Boleslav a pomohl jí  zachránit se v soutěži. Za Bakov A si tak poprvé na 8.šachovnici zahrál Jirka Blažek, ale na p.Jačka nestačil. Prohrál i Pavel Mudra s Martinem Řehořkem a Jirka Jareš nestačil na Milana Hajného. Ostatní remízy již na výsledku 2,5:5,5 nic nezměnily.

 

Bakov B hrál doma s Kolínem B, který snad poprvé nastoupil se základní pětkou a i na 8.šachovnici měl elo 1887. Naštěstí jsme to předpokládali a nastoupili jsme rovněž v silné sestavě. Zápas to byl dramatický. Nejprve rychle prohrál Martin Tesař, když poztrácel věž. Já jsem ho brzy následoval, poté co jsem s černými odmítl remízu a následně umožnil soupeři mě po zásluze potrestat. Petr Maláč „jen“ remizoval, takže nečekaná výhra Lukáše Vaníčka potěšila. Vzápětí na stav 2,5:2,5 srovnal Luděk, když pěkně přehrál Stehlíka. Zbývaly 3 partie, kde Tomáš Buriánek několikrát odmítnul remis, aby nakonec v již trochu horší pozici remízu přijal. Výhru jsme čekali od Petra Garšice, který získal figuru za dva pěchy, ale nechal si své pěšce vyměnit a samotným střelcem již soupeře zmatit nemohl. Vše tedy rozhodovala první šachovnice, kde p.Joukl odmítal remízu a v krásné věžovce přehrál Milana Součka. Výhra 4,5:3,5 nás drží ve hře o postup, ale hlavní konkurent Říčany C se nám výhrou 6:2 opět na skóre vzdálil.

 

Bakov C nastoupil proti vedoucím Benátkám n.J. B. Rychle vyhrál Martin Pelant, ale to bylo také vše. Šimon Šťastný bohužel stál brzy na prohru. Jakub Beran bojoval, ale neudržel o něco horší pozici. Lukáš Flek tentokráte na soupeře nestačil a Pavel Švejdar hrál s Petrem Chytrým dlouho vyrovnaně, ale 260 elo bodů rozdíl, bylo nakonec znát. Celkově tedy 1:4