9.kolo soutěží družstev

V devátém kole hrál  Bakov A doma se sestupem ohroženým Děčínem. Nastoupili jsme po dlouhé době v základní sestavě a bylo to znát. Pavel Mudra sice nestačil na Maníka (elo 2426), ale Jirka Kadeřábek udržel remízu se Sejkorou a když Martin Bargel porazil Boreše M a Petr Hulín Kánského, bylo to nadějné. Jardovi se asi pomalu vrací forma, zvítězil na Papayem a vedli jsme tak 3,5:2,5 když kromě Pavla prohrál i Vojta Drábek. Za tohoto stavu se dohrávaly 2 partie. Vláďa Kadeřábek měl s Babičkou pěšce víc ve věžovce, nakonec ale získal jen remízu. Radek Vacek s kvalitou +2 pěšci méně hrál vyrovnanou pozici. Nechal si však jednotahově pěšce sebrat a s ním ztratil i celou partii. Takže soupeř byl nakonec rád za remízu 4:4 i když ho to k záchraně moc neposunulo. Nám tento bod stačí k jistotě udržení se a vzhledem k tomu, že Ml.Boleslav prohrála v Liberci, tak jsme se vyhoupli na 4.místo v tabulce.

Bakov B odjel do Nymburka na zápas s tamním B-družstvem Soupeř je to náš ne zrovna oblíbený. Postavili jsme proto také prakticky nejsilnější sestavu a doufali, že si vylepšíme skóre. Soupeř nebyl nejsilnější a tak jsme brzy vedli 3:0., Ani Petr Garšic, ani Tesík a Imrich neměli se slabšími soupeři problém. Do problémů se ale pomalu dostával Luděk a nakonec partii prohrál. p.Joukl byl od začátku s něčím nespokojen – Imrich řídil moc rychle, šachovnice byla poškozená, nedostavil se nominovaný rozhodčí …Asi se více věnoval podobným podružnostem než partii, protože najednou soupeř zahlásil šach mat. Rázem to bylo 3:2 Petr Maláč se nechal stáhnout na špatnou cestu, když viděl zisk pěšce, který tam ale asi nebyl a nakonec remizoval. Já jsem postupně soupeře zatlačil a prosadil svého a-pěšce do dámy. Uf, 4,5 bodu. Tomáš Buriánek srdnatě odmítal remízu, ale nakonec pustil soupeře těžkou figurou na svoji osmou řadu a prohrál. Místo hladkého vítězství to tak bylo jen těsné 4,5:3,5. Škoda, náš konkurent Říčany C vyhrál v Kolíně rovněž jen 4,5:3,5 a stále nám uniká o 3 body a skóre.

Bakov C podlehl Dobrovici D 2:3. Tomáš Marcikán nestačil na Romana Šoltyse, Pavel Švejdar vyhrál, ale remízy Martina Pelanta a Lukáše Fleka nestačily. Na páté šachovnici pak Šimon Šťastný prohrál po zmatených odpovědích na soupeřovu skotskou a C-družstvo se tak propadlo na 8. příčku.