Oddílový pohár 2016-17

Na následujícím odkazu naleznete výsledky 12.ročníku Dobrovického rapidu, započítávaného do VC Grand Prix a hraného zároveň jako oddílový přebor ŠO Sokol Bakov v rapid šachu. Turnaje se za našeho oddílu zúčastnili Petr Hulín, Jarda Záhorbenský, Martin Richter, Honza Paldus a Lukáš Flek.

Petr Hulín a Jarda Záhorbenský bojovali dlouho v čele, oba měli po startu 3/3, Jarda dokonce 5/6. Tři prohry v závěru ho ale připravily o dobré umístění. Mě se po dlouhé době turnaj povedl. Po šesti kolech jsem měl povinné 4 body a dvě prohry s hráči IM. Zápasem pravdy bylo 7.kolo s Petrem Hulínem, kde jsem za přispění soupeře vyhrál. Výsledek mohl být ještě lepší, kdybych v následujícím 8. kole našel během 15 vteřin jednotahový mat. Nenašel jsem, šach jsem si také nedal a tak jsem prohrál na čas. V posledním kole jsem sice učebnicově odehrál partii proti izolovanému pěšci. Získal jsem ho, ale v konečné věžové koncovce jsem ho neuplatnil. Díky remíze Petra Hulína a porážce Jardy, to ale stačilo na první místo v oddílovém poháru s náskokem 0,5 bodu. Jarda skončil díky lepšímu pomocnému hodnocení druhý a Petr Hulín třetí.

Na pěkných 5 bodů stejně jako Jarda a Petr Hulín dosáhl i Honza Paldus. Ten se po slabším začátku zlepšoval a zaznamenal několik pěkných výsledků, které korunoval remízou v posledním kole s Jirkou Kopeckým z Kralup. Lukášovi se nedařilo a s 1,5 bodem skončil poslední.

Turnaj vyhrál IM Vojtěch Plát s 8 body před FM  Kirill Burdalev a GM Petem Neumanem oba 7,5 bodu.