Krajský přebor družstev mladších žáků Říčany 29.4.2017

Bakovští vyslali do krajského boje dětí do 12 let šestičlenné družstvo s povinnou dívkou a supermladším do osmi let.

Družstvo ve složení: Beran, Švejdar, Šťastný Š., Holubec, Pařík, Černý, Šťastný M. a Beranová skončilo po sedmikolovém boji na 11. místě z 22. Na Přebor ČR postupovali první dva.

Krátce zhodnotím hru všech osmi hráčů. Detailní výsledky naleznete zde.

První trojka Kuba, Péťa, Šimon již hrají opravdu dospělý šach. Partie lze sledovat a netrpět :-). Nezřídka bývá i oko pozorovatele potěšeno předváděnou hrou. Tahouni mužstva. Partie se rozhodují v koncovkách a všichni tři ještě musí pochopit, že „i pěch je člověk“ a čeká je ještě nutný trénink strategie a pěšcových koncovek. Zvládnutí přechodů ze střední hry do koncovky obecně je jejich další meta.

Střídající dvojice Matěj H./Jirka na čtvrté desce bojovala se slabinami v taktice ve střední hře. Řešení šachových úloh by měli brát jako ideální prostředek k rychlému překonání aktuálních slabin. Jirka je k tomu ještě roztržitý a zbrklý. To především způsobilo nulu na jeho kontě.

Naši nejmladší Marta, Šimon, Vítek získávají první zkušenosti z větších akcí. Vítek hrál přesně, tak jak bylo očekáváno, a získal pro družstvo pár cenných bodů. Matěj časem do šachisty doroste. Myšlení šachisty je ve hře vidět, ale je zatím tragicky roztříštěné a k vítězné partii to nevede. Hra Marty je něco mezi Vítkem a Matějem. Svou slavnou chvilku si vybrala v šestém kole v zápase s Kavalierem Sázava A, kdy dohrávala jako poslední a matem soupeřce vybojovala vítězství celého družstva.