4.kolo soutěží družstev

Bakov A – Kutná Hora A 6:2. Čtvrté kolo 2.ligy C 1.12.2019:

Po porážce v minulém kole, jsme již nutně potřebovali bodovat. Bohužel nám opět chyběl GM Voloshin, ale chlapci ho plně zastoupili a zvítězili jsme překvapivě vysoko. Zápas tentokráte rozhodli naše posily, když trio Štross, Křivánek, Jordanov získalo 100% tedy celé tři body. Velmi pěkně partii sehráli Franta Štross i Mihail. Vláďa bojoval s nachlazením, ale nakonec partii urval. Druhým důležitým faktorem bylo, že naši borci Jarda a Petr Hulín neprohráli. Při takovéto luxusní konstelaci si mohl i Pavel Mudra dovolit „jen“ remizovat, stejně jako náš remízový král Radek. Bez jediné prohry jsme tak získali 3 body i dobré skóre. Situace ve skupině bude jistě velmi zamotaná a každý bod může rozhodovat.

Bakov B – Sokol Ml.Boleslav B 4,5:3,5. Ve čtvrtém kole KP 08.12.2019 jsme hráli byť jako domácí, místní derby se Sokolem Ml.Boleslav na jeho půdě. Naši šachovou místnost jsme zapůjčili na probíhající soutěž v tancování. Ještě jednou děkujeme soupeřům, že nám vyšli vstříc a ještě navíc nám nadělili 3 body. Hrdinou zápasu byl tentokráte Jarda.

Zápas začal rychlými remízami na 4. (Lochman-Vacek) a 5. (Rigo – Maláč) šachovnici. Potvrdili se i papírové předpoklady, na první šachovnici Pavel přehrál Otu Horáka a na druhé to stejné zopakoval Petr Hulín s J.Tichým. Naopak na druhém konci na osmé šachovnici nestačil Jirka Blažek na T.Buriánka.  Na 7.šachovnici jsem se dlouho domníval, že Petr Garšic nemůže prohrát. Stál dokonce na výhru, ale nechal soupeře obětovat materiál za asi nekorektní útok, ale přehlédnul  zde obranu a partii s M.Švejkem prohrál. Za vyrovnaného stavu 3:3 se tak hráli již jen moje partie s p.Jačkem a Jardova s p.Crhou. Mně se povedlo s černými získat výhodu v zahájení, soupeř zde nabízel remízu, kterou jsem nepřijal, ale volbou špatného plánu jsem dal soupeři šanci. I on ale nezahrál nejpřesněji a partie se rozhodovala v časové tísni ve věžové koncovce s jezdcem na mojí straně a střelcem na straně soupeře. Před vstupem do časovky jsem nabízel remis já, ale soupeř již byl proti. Nakonec však partie po trojím opakování tahů skončila smírně, když ve finální pozici jsem o výhru mohl usilovat spíše já. Na Jardovi tak bylo, jak naloží se svou partii. Při klidné hře měl pohodovou remízu, ale rozhodnul se zariskovat  a následně „přinutil“ soupeře (který odmítnul nabídku remízy) hrát na výhru. Tady se ale skrývala Jardova šance. Jeho aktivní král, spolu s odřezaným králem soupeře na 8.řadě dávali tušit výhodu proti přechodné materiální výhodě soupeře. Což Jarda i potvrdil a svým vítězstvím zajistil pro Bakov celé 3 body.

Brandýs n.L. A – Bakov n.J. C 5,5:2,5. Ve čtvrtém kole RP 8.12.2019 prohrál Bakov C  v Brandýse. Soupeř byl jasným favoritem zápasu, ale naši chlapci se nedali. Na prvních dvou deskách jsme hráli 1:1, když Honza Paldus nestačil na Jarého (1948), ale výborně hrající M.Hlína porazil druhou devatenáctistovku soupeře (1913) p. Ševčika. I na zbylých šachovnicích měl soupeř výraznou elo převahu, kterou většinou potvrdil. Zabojovali jen Jakub Beran, který remizoval s J.Peckou (1627) a hlavně Šimon Šťastný, který porazil V.Mecu (1722).

Martin

Zanech komentar