MČR blesk a rapid

O tomto víkendu (4.-5.9.) se v Teplicích hrálo MČR v blesku a rapid šachu. I když jsme v týmu neměli papírově 3 nejsilnější hráče oddílu, předvedli jsme velmi solidní výkon. Družstvo ve složení: Vláďa Křivánek, Mihail Jordanov (oba se museli střídat), Petr Hulín, Martin Richter a Šimon Šťastný nás velmi úspěšně reprezentovalo.

V sobotním bleskovém turnaji jsme doplatili na trochu nesmyslný systém na 15 kol, při 28 účastnících. Ve 13.kole, po kterém by turnaj normálně končil, jsme byli na skvělém 8.místě. V posledních dvou kolech jsme obdrželi druhý celek soutěže Turnov A a následně dalšího favorita, Moravskou Slavii B. Oba zápasy jsme prohrály a skončili jsme tak na 20.místě, když nás jedna výhra dělila od první desítky. Výborně zahrál Mihail, který získal 7 z 10 i Vláďa s 2,5 z 5. Martin, Petr a vlastně i Šimon odehráli svůj standard. Velká pochvala pro Šimona, který bojoval i když bleskovky nejsou jeho šálek čaje.

Společná večeře i s Vláďovou rodinou byla velice příjemná a půlnoční návrat, byl tak akorát, abychom i v neděli mohli předvádět rozumné šachy.

V neděli dobrý výkon v rapidu pokračoval. Poráželi jsme papírově slabší a brali jsme těm silnějším, když ne 3 body, tak alespoň bod za remízy.Za zmínku stojí např. výhra nad Teplicemi A nebo remíza s Unichessem A či Turnovem C. Konečné 15.místo opět ovlivnilo poslední kolo, zápas s Kladnem, který se nám snad jako jediný opravdu nepovedl. Přesto je 15.místo z 31 účastníků krásný výsledek. O vyrovnanosti svědčí i to, že bod navíc by stačil na 11.místo, a výhra v posledním kole by nás posunula dokonce na 8 příčku. Opět výborně zahráli na první šachovnici Mihail 3 z 6 a Vláďa 1,5 ze 2. Dařilo se i Martinovi 5,5 z 8.

Odjížděli jsme tím, že hlavní není umístění (ve 4.místo z loňského roku jsme v této sestavě asi nemohli doufat), ale oba dny turnaje si užít a to se myslím povedlo.

Chess-Results Server Chess-results.com – Mistrovství ČR v bleskovém šachu družstev 2021 open

Chess-Results Server Chess-results.com – Mistrovství ČR v rapid šachu družstev 2021

-mr-

Zanech komentar