Turnovský Granát

Ahoj, v sobotu šestice našich hráčů zavítala na další turnaj. Tentokráte na Turnovský Granát, turnaj v rapid šachu, který je součástí Grand Prix ČR. Turnaj byl již tradičně velmi silně obsazen v čele s GM Vojtěchem Plátem a nedávným vítězem OPEN Pardubice IM Vojtěchem Zwardoňem. Tito hráči spolu rovněž svedli souboj o konečné vítězství. První místo obsadil GM V.Plát s 8 body, IM Zwardoň získal 7,5 bodů a na třetím místě se umístil díky horšímu pomocnému hodnocení FM Petr Hollan, také 7,5 bodu.

Z našich se umístil nejlépe nejvýše nasazený Jirka Kadeřábek 6 bodů a 11.místo. (10.nasazený) Velmi solidně zahrál i Petr Hulín (17.nasazený), škoda, že poslední kolo jen remizoval. 16.místo s 6 body je pěkné. Vždyť až za ním skončili další skvělí hráči jako třeba talentovaný V.Finěk na 20.místě.

Z dalších našich překvapil Jakub Beran , po prvních 2 prohrách zaútočil ze zadních pozic a 5 bodů a zvláště výhra v posledním kole ho vynesly na konečné 40.místo (48.nasazený). M.Richter s 4,5 body odvedl svůj standard, 31.nasazený a 46.místo. S výsledkem byl jistě spokojený i Jirka Pán 4 body v této konkurenci jsou velmi pěkné (74 nasazený, 53.místo). Nejméně se dařilo Honzovi Paldusovi, ale švýcarský systém je ošemetný, v posledním kole prohrál a tak s 3,5 body obsadil 70.místo. (56.nasazený). Celkem se turnaje zúčastnilo 93 hráčů. Chess-Results Server Chess-results.com – Turnovský Granát 2021 (rapid)

Velký dík patří organizátorům z oddílu Zikuda Turnov, zvláště pak Zdeňkovi a Tomášovi. Vše probíhalo svižně v přátelské atmosféře a v krásných prostorách domu kultury.

Děkuji organizátorům i našim hráčům za vzornou reprezentaci oddílu.