1. kola krajských soutěží družstev

Sokol Bakov nad Jizerou B 4 – 4 TJ JAWA Brodce A

  1. Pavel rozehrál variantu, která se nezdá moc výhodná, a správně přijal remízu.
  2. Jarda zahrál variantu dobře a remízu nabídnul, jiné povinnosti. 🙂
  3. Já jsem pochopil, že plánem soupeře je přejít do horší koncovky, nebránil jsem mu, a vyhrál v 34 tazích lepší koncovku.
  4. Vácovi se partie nepovedla a bohužel prohrál, nevadí, příště ! 🙂
  5. Imro sehrál dlouhou teoretickou variantu skvěle a balancoval kolem výhry. Nakonec obětoval a prohrál, výkon super, ale chtělo by to častěji hrát ! 🙂
  6. Martin se mi zdál celou dobu, že stojí pochybně, ale při přehrávání to vypadalo na hladkou výhru. Pochvala za super postřeh ve stylu lichess úložek. 🙂
  7. Petr hrál dobře, mohl lépe mačkat, ale nakonec v poho remis. 🙂
  8. Jirka si poradil se soupeřem a remizoval. 🙂

Celkem hodnocení : Zápas dobrej, mělo to náboj, s výsledkem je spokojen spíš soupeř, ale taky jsme to mohli prohrát. :-)))

-ph-

Šachklub města Dobrovice C 6½ – 1½ Sokol Bakov n.Jiz. C

Céčko jelo do Dobrovic v oslabené sestavě. Přesto nebylo dlouho rozhodnuto. Na všech šachovnicích jsme byli papírově slabší a na většině časem i přehráni. Stojí za zmínku:

– Úspěch Dalibora, který na šesté šachovnici v prapodivné kombinaci s obětí soupeře ošidil o dámu a po několika dalších tazích soupeř vzdal.

– Já jsem na čtvrté šachovnici dlouho držel výhodu po jedné korektní a druhé nekorektní oběti soupeře. Při přechodu do koncovky jsem si vybral slabší chvilku, kdy jsem hrál při zdi a nedobral lehkou figuru s jasným vítězstvím. Přesto jsem došel do přivyhrané koncovky kde jsem ale jako poslední hraná partie v prohraném zápase nabídl remis.

Celkové hodnocení: sestava neměla moc šancí na úspěch, ale žádná ostuda se nekonala.

-pš-

Zanech komentar