5.kolo KP a RP C

v neděli 7.1.2024 se hrálo čtvrté kolo Krajského přeboru a Regionálního přeboru B. Vstup do nového roku byl velmi úspěšný.

Lysá n.Labem D – Bakov B 3:5

Zápasu předcházel trochu chaos. Nejprve nás soupeř požádal o sobotní předehrávku z důvodu nedostačujících kapacit v Lysé, kde se dohrávala Extraliga. Sobota za nás nebyla možná, ale dohodli jsme se, že Lysá D přijede k nám. Moc děkuji Pavlovi a Petrovi Švejdarům za přípravu druhé místnosti a celému C-družstvo, že se uskrovnilo a zápas zvládlo i za takovýchto podmínek.

Další komplikace se objevila hned na začátku zápasu. Poprvé mohl nastoupit Martin Tesař, ale tím jak jsme na soupisku na poslední chvíli doplnili GM Vološina, se Martin stal v KP čtvrtým písmenkovým (volným) hráčem. Museli jsme tak aktivovat na poslední chvíli Honzu Palduse, který nejen že obětavě nastoupil, ale navíc svoji partii vyhrál a výrazně se tak přičinil o celkové vítězství.

Poslední komplikací byl Martin, který od čtvrtka bojoval s virózou a rozhodně neměl sílu na dlouhou komplikovanou partii. Naštěstí ani jeho soupeř nebyl úplně v kondici a tak se oba hráči dohodli po 15 tazích na remíze. Rychle je následoval náš remízový král Radek, který narazil na stejného remízového krále v družstvu Lysé. Škoda jen, že zde jsem tím trochu obětovali bílé kameny. Na první šachovnici měl těžkého soupeře Mihail Jordanov. Hrál proti němu GM Meduna, s kterým již jednou remizoval a to samé se mu s černými povedlo i nyní. Čtvrtou remis do sbírky přidal Petr Garšic.

Ve zbylých partiích stál velmi dobře Petr Hulín a i pozice Jardy se mi líbila. Větší šance jsem dával Danyilovi než Honzovi Paldusovi, ale zde to dopadlo přesně obráceně. Dan prohrál a Honza vyhrál. Petr Hulín potvrdil svoji výhodu a zvítězil a soupeř Jardy tak musel hrát násilně mírně horší pozici, což ho dovedlo nakonec ke ztrátě celého bodu.(Myslím, že si to Jarda užil, většinou je to on, kdo musí bojovat násilně na výhru, nyní se to sešlo obráceně).

https://chess-results.com/tnr820479.aspx?lan=5

Bakov C – Lysá n.Labem F 6:2

Bakov C tentokráte neměl velký problém se sestavou. Konečně se po zdravotních problémech vrátil Petr Kolman a tak jsem mohl nechat odpočívat jak Zdeňka Malíka (který v průběhu týdne také laboroval s virózou) i Jardu Nového. Sice na poslední chvíli v sobotu ze zdravotních důvodů vypadnul Kuba Beran, ale toho s přehledem zastoupil Matěj Šťastný. Na většině šachovnic jsme byli papírově silnější a to se i projevovalo ve výsledcích. Vedení 5:0 bylo zasloužené. Šestý bod přidal v pěkné partii Petr Brych, když soupeř všechny své figury přesunul na dámské křídlo, čehož Petr využil k drtivému útoku. Jirka Blažek měl na první šachovnici těžkou práci se soupeřem téměř 2100 a prohrál. Jediná prohra, která ale opravdu mrzí byla u Petra Švejdara. Možná mladého soupeře trochu podcenil, ale na celkovém výsledku to nic nemění. Snad si to schová do příštích kol, kde naše družstvo čekají 3 nejsilnější soupeři.

Chess-Results Server Chess-results.com – Regionální přebor družstev sk. ‚B‘ Stč ŠS

-mr-

Zanech komentar