6.kolo 2.liga C a RS B

v neděli 14.1.2024 se hrálo šesté kolo 2.ligy C a Regionální soutěže B.

Říčany B – Bakov A – 4,5:3,5

Proti druhému týmu tabulky jsme nebyli favority. Navíc ze základu chyběl Jirka Kadeřábek a Imrich, ale již dříve bylo znát, že můžeme hrát s každým.

Bohužel prohra v tomto zápase jde jednoznačně za Martinem. Ten s bílými rozehrál výborně zahájení, využil soupeřových nepřesností, získal materiál načež v pozici, kdy Fritz hlásí plus 10 nenašel jednoduchou výhrou. Obdobnou šanci měl ještě jednou, i zde byla stále pozice s plus 10, ale postupně se úplně položil. Dal soupeři šanci a partii prohrál, což ho mrzí víc, než že si výlet do Říčan musel večer zopakovat, protože v hrací místnosti zapomněl tašku s telefonem. Zápas se totiž jinak vyvíjel velmi dobře. Petr Hulín obětoval pěšce za aktivitu a prosadil se v útoku. Martin Řehořek rychle remizoval, Mihail byl lepší a partii po boji dovedl k výhře. Jarda někde ztratil figuru i on mohl partii alespoň zremizovat. Tesík se proti silnému soupeři neprosadil. Za stavu 2,5:3,5 v náš neprospěch tak dohrával Radek a Vološin. Radek byl lepší, ale na výhru to nestačilo a Vološin ve věžové koncovce ztratil pěšce a partii tak musel zremizovat.

Velká škoda, kdyby Martin vyhrál, tak jsme si v pohodě dokráčeli pro 3 body.

Chess-Results Server Chess-results.com – 2. liga C 2023/24

Bakov D – Lysá H 3,5 :1,5

Soupeř přijel jen ve třech. Olda Suchomel tak remizoval, Petr Kolman vyhrál a Prokop na soupeře nestačil. Oba Martínkové vyhráli kontumačně.

Soutěž « Šachový svaz České republiky (chess.cz)

Zanech komentar