7. kolo KP a RP C

v neděli 4.2.2024 se hrálo šesté kolo Krajského přeboru a Regionálního přeboru B.

ŠK Dubno A – Bakov B  3,5:4,5

 

Důležitý zápas proti dalšímu loňskému ligovému družstvu. Postavili jsme konečně nejsilnější sestavu s výjimkou Leona. Určitě nám pomohlo, že soupeři na poslední chvíli onemocněl Franta Stluka a soupeř tak neměl tu nejsilnější sestavu.

Zápas začal rychlou nabídkou remízy u Imricha, ale 5 min. po zahájení bylo na mě trochu brzo a tak se hrálo dál. Bohužel Imrich se ve vyrovnané partii nechal přetlačit a prohrál. Podobná situace nastala kolem 18,tahu u Martina. Soupeř mu nabídnul remízu, kterou nepřijal, ale objektivně v té pozici nic neviděl. Ano byly tam cestičky, kde by se soupeř mohl splést, ale při přesné hře hrozila Martinovi horší koncovka. Tak nabídku remízy po dalším tahu učinil on a soupeř ji po krátkém váhání přijal. V té době stál špatně Danyil, ale přesto jsme mu proti slabšímu hráči věřili. To se také potvrdilo. Danyil našel cestičku k protiútoku a v kombinaci soupeře pěkně přehrál. Také na osmé šachovnici jsme stáli lépe a když Petr Garšic, poté co dal soupeři šanci k protiútoku, přeci jen vyhrál, vedli jsme 2,5:1,5. V té době remizoval na první desce s černými Mihail, ale tlaku soupeře podlehl Jarda. Velice zajímavou partii měl Radek. V zápase s téměř 87 letým panem Trmalem měl iniciativu, ale výborně hrající soupeř nepřipustil nic jiného, než remis opakováním tahů. Jako žolíka jsme však měli Petra. Ten v poziční partii obětoval figuru za 3 pěšce a když soupeř nerozumně začal hrát aktivně a pozici pouze nepodržel, velice rychle ho Petr přehrál.

Tento zápas nás udržel v čele soutěže a ze zbylých 4 zápasů by nám k postupu měly stačit 2 výhry.

www: https://chess-results.com/tnr820479.aspx?lan=5

 

Bakov n.J. C – Kralupy C 4:4

Pro Bakov C v předposledním kole náročný soupeř. Bakov C tentokráte také nastoupil v silnější sestavě a bylo to znát. Na prvních třech šachovnicích remizovali Lukáš Vaníček, Jirka Blažek i Kuba Beran s vesměs elově vyrovnanými soupeři. Prohru Petra Brycha na čtvrté desce hned srovnal Zdeněk Malík na páté. Jarda nový přispěl klasickou půlkou a výsledkově vyrovnaný byl i duel posledních dvou šachovnic. Jirka Pán na sedmé prohrál a Vojta Kolbab na osmé vyhrál. Celkově tak zasloužených 4:4

V příštím posledním kole může Bakov C potrápit o postup bojující Dobrovice B.

Chess-Results Server Chess-results.com – Regionální přebor družstev sk. ‚B‘ Stč ŠS

-mr-

Zanech komentar