11. kolo 2.liga C

v neděli 7.4.2024 se hrálo jedenácté kolo 2.ligy C.

 

Bakov n.J. A – Kobex Říčany 1925 C 5:3

 

Vzhledem k naší výhře v minulém kole a jistotě záchrany, jsme mohli strávit Velikonoce v klidu a také tento zápas posledního kola si užít. Paralelně se hrálo závěrečné trojkolo Extraligy a tak jsme nepostavili ani jednoho z našich velmistrů. O to víc potěšil návrat ztraceného syna Pavla Mudry, který zaskočil na první šachovnici. Sestava tak byla solidní.

Už od začátku zápasu bylo vidět, že budeme mít převahu.

Rychle vyhrál Jarda a brzy ho následoval Imrich. Prohra Radka trochu průběh narušila, ale stále se nic nedělo. Petr Hulín stál mezi výhrou a remis, Jirka Kadeřábek také soupeře tlačil i Danyil na poslední desce stál lépe. Jen u Pavla na první šachovnici bylo trochu znát, že mu chybí herní praxe. Pustil soupeře k útoku, ze kterého nevyváznul se zdravou kůží. Mezitím potvrzoval Mihail letošní skvělou formu a soupeře přehrál. Poslední komplikace nastala, když Danyil obětoval věž za rozhodující útok, který ale tak rozhodující nebyl. Soupeř se ubránil a připsal si bod. Ostatní naši hráči ale lepší pozice dotáhli k výhře a tak tento zápas bez jediné remízy skončil 5:3 v náš prospěch.

Celkově tak Bakov n.J. A obsadil ve 2.lize C v tomto ročníku 5.místo se čtrnácti body. Rozhodující pro to byly 3 výhry v posledních 3 kolech.

Postupujícím do 1.ligy se díky výrazné výhře v posledním kole a díky lepšímu skóre stalo družstvo Zikuda Turnov B. Blahopřejeme.

 

Chess-Results Server Chess-results.com – 2. liga C 2023/24

 

-mr-

Zanech komentar